x
R O T A

İstanbul Eğlence Mekanları

İstanbul şehri, gece hayatı ile Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir. İstanbul’un hemen hemen her bölgesinde büyük çapta ya da ufak çapta bir gece kulübü eğlence mekanı vardır. İstanbul Gece eğlence mekanları için her çapta insanın bütçesine hitap eden pek çok seçenek bulunabilmektedir. İstanbul Gece eğlence mekanları, aslına bakılırsa en elit mekanlardan en varoş mekanlara göre sıralanmaktadır. En elit gece eğlence mekanlarının başında ise, Beşiktaş, Bebek, Ortaköy, Kadıköy gibi yerler gelmektedir. Bu bölgeler, İstanbul gece eğlence mekanlarının göz bebekleridir deyim yerindeyse. En ünlü film artistinden en meşhur sanatçısına sporcusuna kadar pek çok elit kesim, genel olarak bu bölgelerde ki mekanları tercih ederler. Peki ya İstanbul’da gece eğlence mekanları nerededir?  Bu soruya pek çok seçenek sunabiliriz tabii. Ama genel olarak İstanbul’a yurt içinden başka bir şehirden gelmiş ya da yurtdışından başka bir ülkeden gelmiş turist için Esenler’de ki ya da Sultangazi’de ki mekanları önermek, çok absürt olmalıdır. Bu yüzden İstanbul’da gece eğlence mekanları nerededir gibi bir soru için en alternatif seçenek, Bebek sahilinde ki bir mekan ya da Kadıköy’de Bağdat Caddesinde ki bir mekan olabilir. Bu mekanlar gerek güvenlik bakımından, gerek huzur ve kalite bakımından gerekse de eğlencenin en zirve olması bakımından çok önemli mekanlardır. İstanbul’da gece eğlence mekanları nerededir diye bir soru için önerilecek mekan sıralamalarının başında ise, bu mekanlar gelmektedir. 

İstanbul gece hayatı, yılın her ayında ve her sezonunda, soğuk, kış, kar, yaz, sıcak, güneş dinlemeksizin devam etmektedir. Hiçbir zaman temposu düşmeyen İstanbul gece hayatı, aslında Marmara bölgesinin de en önemli mekanlarına ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul gece hayatı dendiği zaman insanın aklına alkol, dans, müzik, hareket gibi şeyler geldiği gibi bunlarla birlikte yeni popüler kültürün esiri olan nargile de eklenmiştir. İstanbul gece eğlence yerleri, aslında pek çok gencin sürekli hayalinde yatan yerlerdir İstanbul gece eğlence yerlerine gitmek için, mekan fedaisini geçmek, içeri girmek, cebinde ki parayı dilediği gibi harcamak güzel şeylerdir elbette.

İstanbul gece eğlence yerleri, aynı zamanda bölgede ki yeni bir sektörün gelişmesine de katkı sağlamıştır. İstanbul gece eğlence yerlerinin pek çoğunda, İstanbul transfer firmaları da hizmet vermektedir özellikle taksi ya da VIP hizmet olsun pek çok firma, bu bölgelerden ekmek yemektedir. İstanbul gece eğlence mekanlarında takılıp, alkolü bol içen insanlar, evlerine ya da konaklamak istedikleri yerlere kendi şahsi araçları ile gitmeyi uygun bulmazlar. Çünkü yol üzerinde ki çok fazla polis denetim merkezlerine yakalanmak, arabanın çekilmesine ve ehliyetin uzun bir süre iptal edilmesine sebebiyet verebilir. Hatta bunların yanı sıra daha da tehlikeli bir biçimde alkolün etkisi ile kaza yapabilir, kendi hayatını ya da arkadaşlarının hayatını tehlikeye atarak ölüm riskine neden olabilir. Bu yüzden İstanbul gece eğlence mekanları çevresinde pek çok İstanbul Transfer firmaları da, müşterilerin gitmek istediği yerlere daha güvenli ulaşmasında hizmet vermektedir.